Det hender jeg kjøper garn uten helt å vite hva jeg skal bruke det til, men som regel har jeg en plan. Jeg kjøpte petrolfarget garn fra Lana Grossa da jeg var i Sveits i fjor, og garnet har bare blitt liggende. I sommer hadde jeg besøk av min venninne Randi, og jeg satt med garnet – litt tafatt – i fanget og grublet på hva jeg skulle lage. «Strikk en poncho med keltisk k
nute, som bare går langs den ene skulderen», sa Randi. Og slik ble det. Men siden garnet er vanskelig å få tak i her, strikket jeg en ny i Sterk fra Du Store Alpakka.
Oppskriften finner du på Ravelry.com.
Flere flettemønstre finner du i boken min «Hekta på fletter – et oppslagsverk i flettestrikk». Den kan du bla i på issuu.com.
Les også bloggen til Nina Hove Myhre – hun har strikket den i hvitt, og den ble kjempelekker!



Hei!
Prøver å kjøpe oppskriften til Poncho med keltiske knuter på Raverly, men får det ikke til. Hvordan skal jeg få tak i oppskriften?
Lekker poncho, Denise!! 🙂
Mamma fortalte at du hadde den på deg på treffet hos Per i Moss.
Jeg kjøpte derfor oppskriften til henne, på ravelry.
Og nå har hun endelig bestemt seg for å strikke ponchoen, selv om hun først sa at hun ikke brukte ponchoer……
-Hun syntes nok at den var for lekker til å ikke strikke den, tenker jeg!! 😉
Dette var en fantastisk fin poncho!! Et must i garderoben rett og slett! Og jeg strikket i offwhite men ser ikke bort fra at jeg kanskje må lage en til i en annen farge!